ANNE DİREKSİYONDA

Bu bir ailemizle.tv projesidir.

Anne Direksiyonda” projesi, çocuğuyla birlikte arabasına binip direksiyona geçen annenin araba içinde yaşadıklarını anlatabilmeyi, gösterebilmeyi ve diğer sürücülerin araba kullanan annelere karşı trafikte daha saygılı olmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Bebekle hem yurtdışında hem Türkiye’de araba kullanmış ve aradaki farkı gözlemlemiş olan Vloggeranne Berna Kasapoğlu Serdarlı “Anne Direksiyonda” projesi ile tüm sürücülerin direksiyondaki anneler konusunda farkındalığını arttırmayı hedefliyor. Toplumumuzda anneye duyulan saygıdan yola çıkılarak, uzun vadede kadın sürücülere karşı bakışın da değişeceğini düşünen üç çocuk annesi Serdarlı, bu projeyle çocuklarımızın ileride bizim yaşadığımız sorunları yaşamaması için çalışıyor.

Anne Direksiyonda projesinin üzerinde durduğu çok temel iki unsur var: 1. “Dikkat” kelimesi kullanılmayacak. Bu, anneyi -acemi sürücü- durumuna sokar. 2. Anne -kadın- olarak direksiyona geçiyor. Erkeksileşmeyecek, çünkü direksiyon erkek işi değildir.

“Anne sürücü acemi sürücü değildir. Tam aksine, araçta bebeğin dikkat dağıtan tüm hareketlerine rağmen dikkatini toplamayı başarabilen bilinçli sürücüdür.”

Anne Direksiyonda bir “ailemizle.tv” sosyal sorumluluk projesidir.